Przewodnik po komplecie publikacji Au

Biblioteczka Akademii uczniowskiej jest już w komplecie - po pięciu latach trwania projektu możemy pochwalić się publikacjami książkowymi, które powstały we współpracy z naszymi uczniami, nauczycielami i ekspertami, Jesteśmy dumni, że projekt pozostawia po sobie kompletny przewodnik po osiągnięciach projektu, który pozwala na wykorzystanie wszystkich najlepszych i dopracowanych praktyk nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

W roku 2014 wydaliśmy cztery książki przedmiotowe pod tytułem "Eksperymentowanie i wzajemne nauczanie", które zawierają autentyczne scenariusze zajęć przeprowadzonych w czasie trwania zajęć Szkolnych Kół Naukowych lub lekcji prowadzonych przez nauczycieli-praktyków w ramach projektu.

 

 

Wydaliśmy również dwa tomy pod tytułami: "Rozprawki naukowe czyli doświadczenia z fabułą i testem - biologia chemia" oraz "Rozprawki naukowe czyli doświadczenia z fabułą i testem - fizyka i matematyka"

 

 

Publikacje z roku 2015 to dwa tomy - biologiczno-chemiczny i fizyczno-matematyczny "Dobre praktyki w konspektach lekcji przedmiotów matematyczno-przyrodniczych" - owoc Konsultacji Szkolnych Kół Naukowych - czyli prace z konspektem lekcji w celu stworzenia atrakcyjnego i efektywnego programu pojedynczych zajęć.

 

 

Ostatnią tegoroczną publikacją domykającą komplet osiągnięć projektu są zredagowane przez eksperta Au Włodzimierza Gapskiego "Projekty edukacyjne. Praca z pojęciami kluczowymi". Ta książka to zbiór projektów przedmiotowych powstałych w najbardziej zaawansowanym kursie Akademii uczniowskiej Au Sześcian na Szkolnych Kołach Naukowych. Grupa uczniów pod przewodnictwem nauczyciela tworzyła projekt, który ilustrował jedno z programowych pojęć kluczowych. Każdy z projektów został szczegółowo zaprezentowany, omówiony i skomentowany przez eksperta Au.

 

 

Wszystkie publikacje można pobrać w wersji elektronicznej w formacje pdf - linki znajdują się w artykułach poświęconych poszczególnym książkom.